Červen 2018 – Kraď jako umělec

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"Můžete být buď plagiátorem a nebo tvůrcem. Kniha Austina Kleona “kraď jako umělec” je postavena na jedné základní myšlence a sice, že vše už někdo někde vymyslel, a že buď můžete od někoho kopírovat nebo se někým inspirovat." Zobrazit více…

„Pokud vezmete již existující nápad a přidáte vlastní pohled na svět a vaši energii, tak můžete na základě již existujícího něco nového, originálního. Buďte tvůrcem ne plagiátorem.“, říká Petr Skondrojanis, člen sítě Red Button.

10 VĚCÍ, KTERÉ TI NIKDO NEŘEKL O KREATIVITĚ

Téměř deset let jsem se snažil přijít na to, jak tvořit umění. Tohle všechno jsem se při tom naučil. Když jsem se pak o svá doporučení začal dělit s ostatními, stala se legrační věc: zjistil jsem, že nejsou jen pro umělce. Hodí se každému.

Radami z následujících stránek by se měl řídit každý, kdo se snaží do svého života a své práce vpravit aspoň špetku kreativity. (A to by snad mělo platit o nás všech.) Jinými slovy: tahle kniha je pro tebe.
Ať jsi, kdo jsi, ať děláš, co děláš.

– Austin Kleon

Kdo je Petr Skondrojanis?

Petr Skondrojanis je v personalistice přes 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci ho vždy zajímaly tři věci a) smysl toho, co dělá, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, co dělá. Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál a ta rozmanitost je na tom, co dělá to nejzajímavější. V současnosti nejvíc času věnuje firemním kulturám a baví ho, že potkává spoustu skvělých firem a spoustu šikovných lidi, co mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku, než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin mini Cooperu je navíc i dopravní zácpa zážitek.

3 min | 20. 5. 2018 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat