Březen 2020 – Harry Potter a metody racionality

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

"V našich životech se často nerozhodujeme právě racionálně (zejména když jsme na to sami a pod vlivem emocí). Yudkowského kniha nám s humorem, ale i se základy ve vědeckých výzkumech pomůže zamyslet nad tím co se v nás děje a jak být LessWrong(.com). A následkem toho snad i "MoreHappy." Zobrazit více…

Říká o knize Petr Šídlo, člen sítě Red Button.

Až nečekaně dobrá fanfiction Harryho Pottera představuje alternativní realitu k světu ve známé sérii knih.  První část již je ke stažení na našich stránkách v redigovaném překladu Edity „Tersy“ Neumannové.

Jde o knihu, která by v HP sérii patřila mezi ty delší. Na jednu stranu bere celé téma magického světa o dost vážněji a snaží se k němu přistupovat logičtěji, na druhé straně hýří humorem, vtípky a odkazy na populární kulturu.

Dílo, vydávané postupně dlouhých pět let, zachycuje Harryho první rok v Bradavicích, a soustředí se převážně na osudy Harryho, Hermiony a Draca Malfoye. Ovšem některé zásadní věci jsou úplně jinak – rozdíly začínají tím, že sestra Harryho matky Petunie si namísto Vernona Dursleyho vzala za manžela oxfordského profesora biochemie Verrese-Evanse, takže Harry Potter-Verres-Evans je sebevědomý jedenáctiletý malý génius, který, když už se dozvěděl o existenci světa magie, zcela se vymykajícího vědě, jej hodlá podrobit vědeckému zkoumání. Nicméně aby to neměl příliš jednoduché, i jeho protivník je na patřičně vyšší úrovni…

Kdo je Petr Šídlo?

Posláním Petra Šídla jsou inovace. Dobře ví, že inovace nejsou o kouzlech a náhodě, ale o způsobu myšlení a zvládnutém řemeslu. A tomu řemeslu se už osm let z pozice spoluzakladatele inovačního labu Direct People věnuje. Má to štěstí, že své podnikání založil na tom, co ho baví a v čem je dobrý. To znamená na stavění firem a tvorbě inovativních produktů a designu služeb. Je vizionář nových cest, které vedou k růstu, novým zdrojům revenue a vytvoření dlouhodobé konkurenční výhody. Ví, že dobrými inovacemi můžeme zlepšit svět. A o to se snaží i z pozice porotce a mentora Social Impact Award a mentora inkubátoru StartUpYard.

5 min | 20. 2. 2020 | Pořad: Kniha měsíce

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat