Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.
Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.
Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.
Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.
V dalším díle pořadu Mí učitelé probere Jan Mašek s Radvanem Bahbouhem téma jak poznat autoritu, když se do této polohy dostává každý z nás. Zobrazit více…
Proč vysílání sledovat?
- Podíváme se, proč si všímáme negativních věcí více než těch pozitivních s ohledem na náš mozek.
- Jak souvisí všímavost se štěstím člověka a co mohu pro to své štěstí udělat?
- Zaměříme se také na data, evidence based a kritické myšlení a probereme význam certifikací a vědy v kontextu pozorování světa kolem nás.
Co si odnesete?
Odnestete si zamyšlení a pár praktických rad jak si zvýšit osobní všímavost a tím zlepšit svůj pracovní a osobní život a také pohled na to jak aplikovat data a kritické myšlení v kontextu situace
Kdo je Radvan Bahbouh?
Radvan Bahbouh je vedoucím katedry psychologie na Univerzitě Karlově a zároveň vede tým koučů v QED. Je autorem metody sociomapování.
Sám o sobě na stánkách QEDu říká: „Koučování se věnuji aktivně už 20 let. Jelikož kombinuji účinné prvky různorodých psychologických směrů, a využívám psychologických poznatků a dovedností k tomu, abych své postupy vhodně individualizoval, jsem představitelem psychologického koučování. Koučování se věnuji i didakticky. O psychologii sebekoučování jsem napsal knihu Pohádka o ztracené krajině. Vedle koučování jsem absolvoval řadu různých psychoterapeutických výcviků a mám psychoterapeutickou praxi, zaměřenou především na krizové intervence. Jednou z mých nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.„
Kompetence: Celoživotní učení, Kritické myšlení, Orientace v informacích, Posuzování, Rozhodování, Sebezdokonalování