Jak na firemní vzdělávání
S Lubošem Malým jsme probrali téma firemního vzdělávání. Podívali jsme se na něj z pohledu člověka, který má vzdělávání ve firmě na starosti z pohledu CEO nebo majitele a také z pohledu lídra týmu, který chce společně se svými lidmi růst. Od trendů ve firemním vzdělávání jsme se dostali až k hodně praktickým radám a tipům.

30. 9. 2022 v 9:00 | 49 min

Jak na firemní vzdělávání

Krize moderního křesťanství a výzvy postmoderního věku
Přednáška nás provede tím, jak se proměňovala tvář víry v lidských životech a dějinách a pokusí se odpovědět na otázku, dokáže-li křesťanství opustit nostalgii po své dřívější podobě a přejít do podoby nové.

3. 10. 2022 v 19:30 | 90 min | ŽIVĚ

Krize moderního křesťanství a výzvy postmoderního věku

Vím, jak zvládnout změnu
Změna je součástí života každého z nás. Může být vyvolaná vnějšími faktory a pak je pouze na nás, jak na ní zareagujeme - přizpůsobíme se, budeme proti ní bojovat, necháme všemu volný průběh nebo se budete snažit být aktivními? Nebo můžeme být my sami těmi, kdo změnu iniciují se záměrem posunout věci lepším směrem.

6. 10. 2022 v 9:00 | 30 min

Vím, jak zvládnout změnu

Černobílá cesta
Jak se žije lidem, kteří dostali do vínku kulturní a etnickou dvojakost? Proč se míšenci často cítí jako cizinci v obou zemích původu svých rodičů a jak moc skutečně touží po sounáležitosti a kulturní celistvosti? V čem jsou si jejich osudy podobné a proč je jejich snaha zapadnout marná?

13. 10. 2022 v 8:30 | 90 min | ŽIVĚ

Černobílá cesta

Duševní zdraví
V díle věnovanému duševnímu zdraví se Pavlína podívá na to, jak mohou zaměstnavatelé reagovat na epidemii samoty. Nejen mezi mladými lidmi.

20. 10. 2022 v 9:00 | 30 min

Duševní zdraví

Neuroplasticita aneb dálnice v mozku
Dobrá zpráva: náš mozek dokáže celý život vytvářet nové spoje mezi neurony - tzn. učit se! Potenciálně horší zpráva: náš mozek se průběžně mění v závislosti na tom, jak ho používáme… ;-)

31. 10. 2022 v 9:00 | 15 min

Neuroplasticita aneb dálnice v mozku