Lidé v rovnováze

Akce již proběhla.

Webinář ze série Lidé v rovnováze nám představí dalšího zajímavého hosta - režisér, polárník a (nejstarší český :-) youtuber Petr Horký. Zobrazit více…

Petr Horký vystudoval učitelství na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a následně režii na FAMO v Písku. Na Univerzitě Karlově získal titul Ph.D. na Fakultě sociálních věd v rámci Institutu komunikačních studií a žurnalistiky.

Začínal jako moderátor v brněnském rockovém rádiu Hády a později v televizním studiu moderoval televizní pořad Oáza, soutěž Pyramida; uváděl ale i televizní pořady věnované folkové a country hudbě. Pro ČT uváděl ranní pořad Studio 6, cyklus Elixír a pořad Obrazovka. Moderoval i setkání 28 evropských prezidentů.

Je předsedou Expediční rady Nadačního fondu Neuron, členem správní rady Nadace Národ dětem a členem správní rady Nadačního fondu Zikmundova vila.

Jako režisér se prosadil zejména v oblasti cestopisných dokumentů, kdy se zaměřuje nejen na samotné cestování, ale i na geografii a zahraniční kulturu. Na svém kontě má asi 100 dokumentárních filmů z téměř 120 zemí. Mimo jiné natáčel s Thorem Heyerdahlem, Jane Goodall, Reinholdem MessneremArthurem C. ClarkemErichem von DanikenemEdmundem HillarymJimem LovellemEugenem Cernanem a dalšími.

Mezi jeho nejznámější akce patří expedice na Severní pól, kterou uskutečnil společně s polárníkem Miroslavem Jakešem v roce 2008. Dále pak přechod Grónska. Spolu s Václavem Sůrou uskutečnil první polárnický pochod na Sibiři v oblasti Pólu chladu. Pobýval v Antarktidě, kde vystoupal na nejvyšší horu Antarktidy Mount Vinson (4892 m n. m.) a došel i na jižní pól. Stal se tak prvním Čechem, který došel na tři póly světa – severní, jižní a Pól chladu.

Objevil vraky potopených lodí na Maledivách a potápěl se s Tygřími žraloky bez jakékoli ochrany, pod hladinou natáčel i velké bílé žraloky.

Mimo jiné režíroval film Století Miroslava Zikmunda, který byl nominovaný na Českého lva. O tři roky později vyšla stejnojmenná kniha, která se stala bestsellerem a získala Cenu Miroslava Ivanova. Napsal 11 knih, a je dvojnásobným držitelem literární ceny Egona Ervína Kische.

V roce 2020 začal budovat youtubový kanál zaměřený na popularizaci vědy a zvyšování dostupnosti informací od vědců a odborníků v různých oblastech lidského konání. Posiluje otevřenost a diskusi.

Své vystoupení nazval Lze žít na této planetě v rovnováze?

Hovořit bude o tom,

  • Jaká byla cesta jeho zrání k tomu, co teď dělá,
  • Co jej na této cestě nejvíce ovlivnilo a proč,
  • Jak se udržuje v kondici a co mu dává sílu zvládat výzvy dnešního světa a jak se k nim staví.

Časový harmonogram:

19:45 – 20:00 Přivítání a připojování účastníků
20:00 – 20:40 Přednáška Petr Horký
20:40 – 20:55 Diskuze k přednášce
20:55 – 21:00 Poděkování a ukončení akce

Akce proběhne online na platformě ZOOM, více informací zde.

Tereza Rutkovská

60 min | 26. 6. 2024 | Komunita: Agilita, Firemní kultura, Inovace, L&D, Udržitelnost |
Kontakt na organizátora: Tereza Rutkovská