AI – digitální lidé přicházejí

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů? Zobrazit více…

Je možné naučit psát stroj povídky, kreslit obrázky? Jaké příležitosti a hrozby sebou AI přináší? Jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům, malým firmám i ředitelům obrovských korporací?

Kdo jsou hosté?

Jan Tyl 

Jan Tyl je nadšenec do umělé inteligence, startupů a korporací.
Založil společnosti Alpha Industris a Premier AI, které se zaměřují na posouvání lidských možností pomocí umělé inteligence. Umělou inteligenci studoval na MIT, Google Brain, Yonsei, Moskva a příležitostně přednáší na různých školách a konferencích. 
Jeho týmy vyhrály poslední AI AWARDS za Digitálního filozofa jako AI nápad roku a za Digitálního spisovatele byl nominován na Prix Europa v kategorii Digital Media Project.

Dita Malečková

Dita Malečková vystudovala filozofii a informační vědu na Univerzitě Karlově. Působí jako vysokoškolská pedagožka a přednáší o současné filozofii, vizuální kultuře, umění a nových technologiích. 
V posledních letech se zajímá především o oblast umělé inteligence, a to zejména v kontextu teorie mysli a také imaginace. 
Spolu s Janem Tylem vytvořila projekty Digitální filozof a Digitální spisovatel.  

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství