Vím, jak zajistit, aby se z lidí stávali lídři

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Na toto vysílání navazuje praktické setkání, během kterého se můžete doptat na věci, které zazněly ve vysílání a prodiskutovat s ostatními vaše témata.

Jak docílit toho, aby v naší firmě byli lídři, které ostatní lidé rádi následují? Jak takové prostředí vlastně vytvořit? Představa, že by se to podařilo, je opravdu lákavá. Odměnou by byla zvýšená celková produktivita, angažovanost a zájem zaměstnanců o firmu. Pusťte si první díl pořadu Vím, jak… a dozvíte se, jak na to. Zobrazit více…

Čekat můžete zpověď tří opravdu zkušených lídrů, jeden rozhovor s tvůrcem a lektorem manažerských kurzů, trochu teorie a krátké čtení Jirky Brédy z jedné vskutku provokativní knihy, která by vám neměla uniknout.

Proč vysílání sledovat?

  • V informacemi nabitých pasážích 4 x 5 minut si osvojíte praxí ověřené a funkční návody i esenciální know-how lidí, kteří leadership žijí ve svých organizacích. 
  • Získáte použitelné tipy, které můžete ihned vyzkoušet i ve svých týmech a organizacích.

Co si z dílu odnesete?

  • Znalost toho, jak vytvářet prostředí vhodné pro lídry v korporaci a ve svobodné firmě.
  • Různé pohledy tří hostů na to, jak docílit firemní atmosféry, ve které se “líhnou” další lídři.
  • Odpověď na otázku, jestli lídrem může být každý.

Kdo jsou hosté?

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis personalistice se pohybuje více než 20 let. Po celou dobu pracuje na dodavatelské straně řeky a při práci ho vždy zajímaly tři věci a) smysl jeho práce, b) vzájemný respekt a za c) profesionalita. Říká o sobě, že je humanocentrista, protože pracuje pro lidi. Lidi, jejich potřeby, vnímaní a vztahy staví do popředí všeho, čemu se věnuje. Sám říká: „Každý máme klady a zápory, každý děláme chyby a každý jsme originál. A ta rozmanitost je na tom, co dělám, to nejzajímavější.“

V současnosti nejvíc působí v oblasti firemní kultury a baví ho, že potkává spoustu skvělých firem a řadu šikovných lidí, kteří mají chuť vytvářet ve své práci přidanou hodnotu. Svět je víc v pořádku než se zdá na první pohled. A za volantem 50 let starého Austin Mini Cooperu je pro něj i dopravní zácpa zážitek.

Tomáš Uhrecký

Tomáš Uhrecký je regionální manažer ve společnosti NN. Celou svoji pracovní kariéru se pohybuje v obchodě. Přes 8 let je v manažerských pozicích. Začal vedením malého týmu obchodníků v pojišťovně a nyní má na starosti Plzeňský kraj. Mimo NN pracoval v O2, pojišťovně AXA či Centropolu. Jeho vášní je vést lidi a předávat jim know how. Za své poslaní považuje pomáhat lidem růst, což umožňuje růst i jemu samotnému. Pojišťovnictví vnímá jako velmi perspektivní obor, ve kterém se rychle ukáže, zda jste dobrý nebo to o sobě jen říkáte.

Tomáš mimo práci studuje 3. LF UK, obor veřejného zdravotnictví a i tyto poznatky propojuje do své práce manažera.

Tomášovo vedení lidí je postavené na silných stránkách, snaží se budovat tým založený na důvěře. Jejich prostřednictvím řídí svůj tým. Pojišťovnictví mu dává další rozměr, propojuje ho se zdravotnictvím a tím klientům a poradcům dává kontext, aby věděli, co a proč dělají.

Radek Majer

Radek Majer svou firmu TTC Teleport založil v roce 2015. Nyní vede tým 21 lidí, kteří spolu fungují absolutně transparentně, a poskytuje služby datových center zcela odlišně, než je na trhu běžné. Otevřený byznys model a služby, které jsou poskytované na míru konkrétním zákazníkům, důraz na ekologii, šetrnost, udržitelnost nebo svobodná organizační struktura jsou důvody, proč patří TTC Teleport mezi nejzajímavějších technologické společnosti v ČR. 

Radka celý život provázela technika a pragmatismus, ale našel se ve změně starých a zaběhlých postupů a přístupů. Sám tvrdí, že má hrůzu z toho, že by měl dělat pořád ty stejné věci, které už někdo vymyslel a běžně jsou používané. Věci kolem sebe mění tak, aby to dávalo smysl jemu i jeho kolegům. Možná i proto přirovnává úkoly a každodenní činnosti v TTC Teleport k pomyslným balonkům, které si po příchodu do práce každý ráno stáhne, aby si vybral, kým pro daný den bude – elektrikářem nebo podporou.

Milan Tomeš

Milan Tomeš je tvůrcem a lektorem firemních vzdělávacích kurzů, které se zaměřují na rozvoj komunikace a spolupráce týmů. Byť vystudovaný technik, pozornost věnuje více lidem a vztahům. Zaobírá se tématy jako projektové řízení, budování týmů, efektivní komunikace a leadership, které rozvíjí pomocí nástrojů emoční inteligence, mindfulness a gamifikace. Má zkušenosti z průmyslu, IT, byznysu i školství a velice ho zajímá propojování různých oblastí a světů. Nadšeně působí ve svobodné firmě Mise HERo, vede IT oddělení na soukromé klinice v Praze a provozuje Mindfulness akademii.

32 min | 1. 6. 2022 | Pořad: Vím, jak...

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství