Udržet sebe i firmu. Dlouhodobě!

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.

Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

V tomto dílu se podíváme na udržitelnost, jako základní předpoklad smysluplného podnikání, v rámci osobního příběhu Martina Hausenblase, zakladatele a investora mobilní aplikace pro objednávání taxi v Evropě Liftago. Zobrazit více…

Jak tedy udělat maximum pro to, aby vaše firma dlouhodobě vydržela a dobře sloužila společnosti, ať už ji vedete, nebo v ní pracujete? A jak směřovat svoji osobní vizi tak, abyste to vydrželi i vy?

Popřemýšlejte nad svou současnou cestou a nechte se inspirovat.

Proč vysílání sledovat?

Martin uvažuje nad udržitelností komplexně, proto vám rád předá své bohaté zkušenosti nejen z podnikání, ale i ze života. Udržitelnost je s ním dennodenně spjatá a možná právě proto se tím nepotřebuje chlubit a používat líbivé fráze. Vysílání vám přinese lidský vhled do problematiky udržitelnosti z první ruky.

Co si z dílu odnesete?

  • Zbavení se stresu z toho, jestli vaše firma vydrží současnou i budoucí krizi.
  • Zabudování zodpovědnosti do DNA vaší firmy za sebe i okolí.
  • Nastavení silné vize, ale zároveň se umět přizpůsobit okolnostem.

Kdo je Martin Hausenblas?

Martin Hausenblas je český politik, podnikatel a filantrop. Studoval informační systémy a v roce 1999 založil společnost Malfini (asi znáte pod původním názvem ADLER Czech), která se věnuje výrobě a vývozu reklamního textilu. 

Martin žije v Ústí nad Labem, kde podporuje rozvoj řadou aktivit. Založil a financuje Stipendijní fond Renesance na podporu studentů a absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí. Je předsedou sdružení Podnikáme bez korupce. Angažuje se v občanské iniciativě I love Ústí, která monitoruje život v Ústí nad Labem. Jeho největším tématem je autonomní mobilita. Zasadil se o záchranu ústeckého kina Hraničář a s ním i Činoheráku. 

Je taky autorem projektu Liftago, alternativní služby propojující taxikáře s pasažéry, a díky fixním cenám bojuje proti okrádání klientů. Od roku 2013 je členem správní rady Nadačního fondu pomoci.

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat