Rodina a výchova

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Rodina výchova a vztahy dostávaly novou zkušeností v plošné karanténě zabrat. Většina rodin se musela ze dne na den naučit žít jen spolu. Na malém prostoru vlastní domácnosti. Zobrazit více…

Proč sledovat?

Být zároveň rodičem, kuchařem, hospodyní i tím, kdo přinese nějaké peníze do domácího rozpočtu, není jednoduché. Tento díl je o vztazích, rodině, vzdělávání a našich nových rolích. Je o tématech, které v karanténních podmínkách řeší hodně z nás. Zařadili jsme jej na základě výsledků hlasování diváků Home Office TV, kteří si tohle téma přáli.

Co se dozvíte?

  • Jak na výchovu v době krize
  • Jak podpořit společně strávený rodinný čas i v těžkých podmínkách

Hosté

Vratislav Hlásek

Český kouč, lektor, odborník na výchovu, partnerské vztahy a leadership. V současné době koučuje vrcholový management firem a podnikatele, poskytuje individuální konzultace osobnostního rozvoje a je autorem i lektorem kurzů zaměřených na komunikaci, leadership, partnerství a výchovu.

Je autorem metody Osobní (re)Design, která využívá technik koučovacích rozhovorů, mentoringu a práce s tělem. Více jak 30 let pracoval s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí. Spolu se svou ženou Alžbětou Hláskovou se stali průkopníky pěstounské péče na přechodnou dobu v České republice.

Jeho profesní cesta ho dovedla ke zkoumání nejnovějších neurobiologických poznatků a moderních sebeuvědomovacích technik, které implementuje do svých metod. Jeho cílem je pomoci klientům objevit různá omezení v jejich způsobu přemýšlení o sobě, partnerství i ostatních věcech a dějích, aby si znovu nadesignovali svůj život a žili ho svobodně a podle svých představ.

Bob Kartous

Český mediální teoretik a expert na problematiku vzdělávání. Na téma vzdělávání publikuje v českých médiích (Hospodářské noviny, Lidové noviny, MF Dnes, Literární noviny, Britské listy, Rodina a škola) a své články píše i pro Britské listy, kde působí také jako editor.

Pracuje také jako vedoucí komunikace společnosti EDUin. Bohumil Kartous se věnuje řadě projektů, které pomáhá uvést do chodu, například Eduspace a další.

Je absolventem Pedagogické fakulty a také Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

103 min | 2. 4. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství

Mohlo by vás zajímat