Rodina a výchova

Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.

Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.

Zakoupit členství

Rodina výchova a vztahy dostávaly novou zkušeností v plošné karanténě zabrat. Většina rodin se musela ze dne na den naučit žít jen spolu. Na malém prostoru vlastní domácnosti. Zobrazit více…

Proč sledovat?

Být zároveň rodičem, kuchařem, hospodyní i tím, kdo přinese nějaké peníze do domácího rozpočtu, není jednoduché. Tento díl je o vztazích, rodině, vzdělávání a našich nových rolích. Je o tématech, které v karanténních podmínkách řeší hodně z nás. Zařadili jsme jej na základě výsledků hlasování diváků Home Office TV, kteří si tohle téma přáli.

Co se dozvíte?

  • Jak na výchovu v době krize
  • Jak podpořit společně strávený rodinný čas i v těžkých podmínkách

Hosté

Vratislav Hlásek

Český kouč, lektor, odborník na výchovu, partnerské vztahy a leadership. V současné době koučuje vrcholový management firem a podnikatele, poskytuje individuální konzultace osobnostního rozvoje a je autorem i lektorem kurzů zaměřených na komunikaci, leadership, partnerství a výchovu.

Je autorem metody Osobní (re)Design, která využívá technik koučovacích rozhovorů, mentoringu a práce s tělem. Více jak 30 let pracoval s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí. Spolu se svou ženou Alžbětou Hláskovou se stali průkopníky pěstounské péče na přechodnou dobu v České republice.

Jeho profesní cesta ho dovedla ke zkoumání nejnovějších neurobiologických poznatků a moderních sebeuvědomovacích technik, které implementuje do svých metod. Jeho cílem je pomoci klientům objevit různá omezení v jejich způsobu přemýšlení o sobě, partnerství i ostatních věcech a dějích, aby si znovu nadesignovali svůj život a žili ho svobodně a podle svých představ.

Bob Kartous

Český mediální teoretik a expert na problematiku vzdělávání. Na téma vzdělávání publikuje v českých médiích (Hospodářské noviny, Lidové noviny, MF Dnes, Literární noviny, Britské listy, Rodina a škola) a své články píše i pro Britské listy, kde působí také jako editor.

Pracuje také jako vedoucí komunikace společnosti EDUin. Bohumil Kartous se věnuje řadě projektů, které pomáhá uvést do chodu, například Eduspace a další.

Je absolventem Pedagogické fakulty a také Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity.

103 min | 2. 4. 2020 | Pořad: Koronavirový speciál

Uplatněte v praxi nové znalosti

Výzva

Nedílnou součástí každého vysílání je praktická výzva, která vám pomůže lépe ukotvit nově získané znalosti.

Pro zobrazení je potřeba mít aktivováno plné členství.

Zakoupit členství