Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.
Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.
Veřejná sbírka musí mít jasně definovaný účel, účel musí být konkrétní a veřejně prospěšný. Nelze vybírat peníze na cokoli a pojmenovat to veřejná sbírka. Každá sbírka má dvě strany - 1. je peníze získat a 2. strana je, efektivně je dál distribuovat. Zobrazit více…
Dozvíte se, jaká je paleta dárcovství v Česku, že není sbírka jako sbírka, jestli existuje konkurence v neziskovém sektoru nebo třeba jak se pozná bussinesově vedená nezisková organizace.
Kdo jsou naši hosté?
Svatava Poulson
Vystudovala FTVS UK Praha obor TV pro zdravotně postižené. Po téměř 20 letech v korporaci pracuje nyní 5. rokem v Nadaci Sirius, aktuálně jako provozní ředitelka projektu Patron dětí. Snaží se pomáhat dětem, které neměly v životě štěstí.
Karin Pospíšilová
Zakladatelka a dlouholetá výkonná ředitelka sdružení Lékořice, které v roce 2013 získalo ocenění Neziskovka roku. Od roku 2015 ředitelka soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, která plní přání dětem se závažným, život ohrožujícím onemocněním. Věří v sílu přání. Nesmírně ji těší, když se podaří prostřednictvím splnění přání aktivovat vnitřní zdroje dětí, procházejících léčbou.
Čestmír Horký
Na Univerzitě Hradec Králové absolvoval obor sociální politika a sociální práce. Jako ředitel Nadačního fondu pomoci působí od roku 2013. Od roku 2019 se plně zaměřuje na rozvoj dárcovské platformy znesnáze21, která umožňuje bleskové založení ověřené sbírky pro lidi v náročné životní situaci. Spoluzaložil a několik let řídil veřejně prospěšnou společnost Aufori, jejímž ústředním tématem je vzdělávání, chudoba a práce v přirozeném prostředí klienta. Dnes v ní působí jako konzultant. Je ženatý, má dvě děti.