Toto vysílání je k dispozici pouze uživatelům s placeným členstvím.
Chcete-li sledovat vysílání z archivu, staňte se součástí Red Button EDU komunity a aktivujte si členství.
Materiály doplňují a rozšiřují informace, které zazněly v tomto vysílání. Umožňují vám samostudium tématu do hloubky, pokud máte chuť a čas.
Pro zobrazení materiálů je potřeba mít aktivováno plné členství.
Neurochirurg Vladimír Beneš a jeho přednáška “Co umí mozek (a co umíme my)” o pracovitých alkoholicích, vánočních sjezdech neurochirurgů a vlídné nevšímavosti. :-) Zobrazit více…
Laťka Večerů byla po přednášce pana profesora Jaroslava Petra nasazena opravdu vysoko, přesto jsme se chtěli hecnout a poštouchnout ji ještě o nějaký ten kousek výš. 🙂 Do pana profesora Beneše jsme v tomto směru vkládali velké naděje, mimo jiné i proto, že se nám doporučení na něj sešlo z nezvykle mnoha stran. A zaslouženě! Nejen, že jsme díky němu nahlédli do hlubin nejsložitější známé struktury ve vesmíru, ale zároveň jsme silně potrénovali své bránice například při líčení rivality s Janem Pirkem nebo situace, kdy se na vánočním sjezdu neurochirurgů scházejí u stolu Vladimír Beneš starší, mladší i nejstarší.
Co v přednášce zaznělo?
- Léčebnou metodu, která i přes svou účinnost děsí celou řadu chirurgů – 07:42
- Deset největších zlozvyků, kterými si ničíte mozek a ani o tom nevíte – 45:03
- Ohromnou výhodu skrytou v mozcích leváků, kterou jim mi praváci můžeme leda závidět – 01:06:25
- Co může směle dělat Tomáš Řepka, ale mladým fotbalistům to nelze doporučit – 1:39:59
Kdo je Vladimír Beneš?
Profesor Vladimír Beneš působí od roku 1997 působil jako přednosta Neurochirurgické kliniky 1. Lékařské fakulty UK a ÚVN. Zajímavé je i to, že neurochirurgické řemeslo se v rodině Benešů dědí — vynikajícím chirurgem je i otec pana profesora a jeho syn jde opět ve stejných odborných šlépějích. Výrazně také přispěla známosti jména Vladimír Beneš kniha “Mé cesty do hlubin mozku”, která představuje přepis rozhovorů pana profesora s Martinem Moravcem a byla velmi rychle vyprodána.